Limity zasobów

Tworząc konto w portalu, masz do dyspozycji pulę zasobów, z których możesz zbudować swoją infrastrukturę - oczywiście opłata naliczana jest wyłącznie za zasoby przydzielone do skonfigurowanej maszyny. Jednak nawet przed konfiguracją maszyny jej zasoby są zarezerwowane. Pula, o której mowa, jest związana z ograniczeniami sprzętowymi.

W każdej chwili i każdym miejscu pulpitu możliwe jest monitorowanie zużycia zasobów.

Getting started button

Przekroczenie limitów przy edycji maszyny

Jeżeli zarządzamy kilkoma maszynami wirtualnymi, to jest możliwość, że edytując którąś z nich, przydzielimy jej zasoby wykraczające poza dostępną jej pulę. Wtedy edycja maszyny zostanie anulowana, a użytkownik zobaczy następujący komunikat:

Basic information form

Jeżeli infrastruktura potrzebuje do funkcjonowania więcej zasobów, skontaktuj się ze wsparciem przez email: pomoc@onestepcloud.pl

Przekroczenie limitów przy tworzeniu nowej maszyny

Jeżeli jest potrzeba, by stworzyć kilka maszyn wirtualnych, to może się zdarzyć, że podczas dodawania którejś z nich okaże się, że nie dysponujemy zasobami potrzebnymi do jej utworzenia. Wtedy przy tworzeniu maszyny pojawi się komunikat o przekroczonych limitach. Należy spróbować stworzyć maszynę jeszcze raz przy użyciu mniejszej ilości zasobów. Jeżeli nie ma możliwości zmniejszenia zasobów, to prosimy o kontakt pod adresem: pomoc@onestepcloud.pl.

Powiększanie puli zasobów

Samodzielne powiększenie puli nie jest możliwe. Jeżeli obecna pula zasobów jest niewystarczająca, prosimy o kontakt ze wsparciem: pomoc@onestepcloud.pl. Wtedy pula zostanie zwiększona.

Nadal potrzebujesz pomocy? pomoc@onestepcloud.pl
Ostatnio zaaktualizowano 16. mar 2020